Küsimus: kuidas peaks endale coach’i valima?
Paar nädalat tagasi toimus coaching‘u-konverents ja kui coaching on niigi üsna popp teema, siis konverentsi järel on uuritud veel sagedamini, et kuidas siis ikkagi coach’i valida. Püüan siis mõned soovitused kirja panna.
10 soovitust coach’i valimiseks
- Vali coach, kellesse Sa usud. Täpsemalt, kellega koostöös Sa usud, et saavutad soovitud tulemused. Usk sellesse töösse on parim, mis saad coaching‘u-suhtesse kaasa tuua.
- Vali coach, kellel on rahvusvaheline sertifikaat. Leiad need kõige paremini siit lehelt, kus on ka selgitatud sertifikaatide tähendust. Sertifikaat on umbes nagu rahvusvaheline kutsetunnistus. Paljud coach’id kirjutavad, et neil see on – sagedasti on siiski tegemist mitte sõltumatu kutsetunnistusega, vaid ühe kursuse lõputunnistusega.
- Vali coach, kellega tunned ennast turvaliselt. Vali coach, kellega tunned ennast pisut ebamugavalt. Vali coach, kellega sul on turvaline ennast ebamugavalt tunda.
- Vali coach, kes ennast arendab. Küsi coach’i käest, mitu päeva ta on viimase aasta jooksul õppinud. Küsi, kui palju raha ta on iseenda arendamisse viimase kahe aasta jooksul investeerinud. Eriti kui ta on professionaalne coach. See ütleb palju.
- Vali coach, kes saab iseendaga hästi läbi.
- Vali coach, kes julgeb sulle öelda, et ei tea vastust.
- Vali coach, kes ei tee kõike seda, mida sina temalt ootad.
- Vali coach, kes ei püüa ennast sinu kaudu teostada.
- Vali coach, kes ei püüa sulle oma teadmistega muljet avaldada.
- Põhimõtteliselt saab igaüks olla coach. Algatuseks vaata, kas talle meeldib rohkem kuulata või rääkida.
0