Widget Image
Raske küsimus on enam abiks, kui kerge vastus. Milline on Sinu jaoks kõige raskem küsimus?
Milliste küsimustega tulla?

Tel: +372 50 45 501
E-mail: toomas@tamsarcoaching.com
Viimati kirjutasin
Vaata

Milliste teemadega tulla?

Milliste teemadega tulla?

Minu tulevik. Kuhu edasi?

Me leiame end ikka jälle kohast, kus see, mida teeme, enam ei rahulda ja see rahulolematus närib. Küsime endalt, kas ja kui kaua tahame seda tööd veel teha? Kas peaks otsima midagi uut? Kuidas leida tööle uut indu või tähendust? Otsima ametikõrgendust? Liikuma firmas sees või firmast välja? Võib-olla isegi õppima uue ameti? Julgen arvata, et see on olnud mu coachikogemuses kõige suurem küsimus. Kas tuleb tuttav ette?

Tahaksin juhina veelgi areneda?

Sageli on küsimus uue oskuse, käitumise, hoiaku praktiseerimises. Selleks, et muutus ja arend sünniks, on vaja aega ja kedagi, kellega vahepeal asjad läbi arutada. Mis töötas, mis mitte. Kus on vanasse voolusängi tagasivajumise kohad ja kuidas neid vältida?

Kuidas leida aega?

Kuidas teha nii, et mind jätkuks nii teistele kui iseendale? Oleme õppinud ja ajajuhtimist. Ja ikka ei jätku aega. Kas peaks leppima sellega, et see ongi juhi saatus? Ma ei usu, kuigi valik on alati Sinu.

Minu suhted kolleegidega?

Suhted Su juhiga, kolleegiga või ka alluvaga ei rahulda Sind. Sa ei suuda aru saada oma juhi prioriteetidest või käitumisest. Sulle tundub, et juht või kolleeg ei taha mõista või hinnata Su tööd ja panust? Kolleeg näeb vaid oma maailma ja teda ei huvita? Need on õige tavalised küsimused, milles saab muuta vaid iseenda mõtlemist ja oma käitumist, mitte kolleegi oma.

Ma olen kinni jooksnud?

Töö ei paku enam lusti. Küsimusi, mida lahendada, on palju. Mu lemmikkirjanikke Eli Goldratt on seda kirjeldanud kui katset hoida basseinitäit pingpongipalle korraga vee all. Sa ei oska seda kuskilt otsast harutama hakata? Aga rong sõidab täiskiirusel ja maha astuda ei saa.

Mul on raske otsust teha?

Mõned otsused on rasked, mõned on väga rasked. Ja juhi töö on otsuseid langetada. Ometi, peas on virrvarr, argumente ja ka emotsioone on palju, määramatus on liiga suur. Ma ise oleksin teinud elus mõned olulised otsused teistmoodi – kui oleks coach kõrval abiks olnud ja aidanud pilti selgemaks mõelda.

Kas ma teen õigeid asju ja õigesti?

Maailma parimatest juhtidest on kirjutatud palju raamatuid. Kuulsad juhid esinevad konverentsidel ja tundub, et neil on olemas edu valem. Sulle tundub, et Sa ei tee samamoodi ja paljud asjad, millest kirjutatakse, ei tööta Sinu jaoks ja SInu organisatsioonis samal viisil. Pole olemas õiget viisi. On Sinu viis, mida saad üha arendada.

Mis on Sinu kõige olulisem küsimus? Eelmiste hulgas seda ei pruukinud olla. Aga kui Sa selle ise välja mõtled, siis usu, et ta koht on siin. Ma ei ole kohanud ühtegi vale teemat ega küsimust.