Widget Image
Raske küsimus on enam abiks, kui kerge vastus. Milline on Sinu jaoks kõige raskem küsimus?
Milliste küsimustega tulla?

Tel: +372 50 45 501
E-mail: toomas@tamsarcoaching.com
Viimati kirjutasin
Vaata

Minu viis coachida

Minu viis coachida?

Coache on väga erinevaid, koolkondi ja teooriaid on väga erinevaid ja mitmed neist on üksteisele ka pisut vastukäivad.

Coaching on praktiline tegevus, millel on eesmärk. Sa investeerid oma või oma tööandja raha ja meie mõlema aega. Ma tahan, et sellel tegevusel oleks eesmärk, vastasel juhul on minu jaoks tegemist “uhhuu-äriga” (Toivo Tänavsuu mõiste). Me tegeleme praktiliste asjadega. Organisatsiooni, äri, Sinu töö ja elu praktiliste asjadega. On asju, mida ma ei oska- me Sinuga ei otsi sisemist väge, sisekosmost ega muud sellist, millest mina oma praktilise meelega aru ei saa.

Ma olen juhtinud veerandsada aastat inimesi ja erinevaid organisatsioone. Sellest on mul minu juhtimisarusaamad ja sealt omakorda minu coachinguprintsiibid, millest allpool.

Mõtlemine on inimese suurimaid andeid. Ajapuudusel, emotsioonidetulvas ja mõnikord ka lihtsast laiskusest me kasutame seda annet palju vähem kui võiks. Coaching on Sinu aeg MÕTLEMISEKS.

Me oleme need, kes me oleme. Usun, et autentsus määrab suuresti meie õnnestumise juhina kui ka inimesena. Ma aitan Sul olla juhina parim just sellena, kes Sa oled. Ka coachina olen mina see, kes ma olen. Püüame olla enam meie ise, mitte muutuda kellekski, kes me ei ole.

Coachingutöös on suhe kõige olulisem tegur. Uuringud ütlevad, et suhe on olulisem, kui see, mida kohtumiste käigus me täpselt teeme. Ma töötan selle nimel, et Sinul oleks minuga koos hea mõelda ja oma eesmärke saavutada. Ootan ka, et Sina panustad konstruktiivsesse suhtesse. Kõik inimesed aga ei sobigi omavahel. Kui üks meist tunneb, et suhe pole päris see, mis vaja, siis on see normaalne asjade käik ja tuleb kiiresti uus lahendus leida.